JEŽÍŠ KRISTUS výtržník se vrací

18.11.2013 00:41

Tento román, který napsal Felix Boom v roce 2010 a vydalo ho vydavatelství Brána, má pozoruhodné pokračování své existence. Začátkem roku 2013 o něj projevila zájem jedna z největších agentur filmového průmyslu CAA (Creative Art Agency) se sídlem v Los Angeles na Bulváru hvězd, která zastupuje valnou většinu amerických filmových producentů těch nejzvučnějších jmen. Román Ježíš Kristus výtržník aneb Třetí zákon je úspěšným žánrovým experimentem na hraně thrilleru a fantasy. Je uzavřen základní kontrakt pro nakládání s tímto příběhem a CAA očekává anglický překlad textu, na němž se pečlivě pracuje.

Koupit knihu v našem e-shopu (klikni):

Celá nabídka e-shopu Vydavatelství BLINKR

Příběh pojednává o návratu Ježíše Krista na Zemi po 2000 letech. A to do Prahy, kde se objeví v roli novináře bulvárního deníku. Vrací se se schopností konat zázraky a ve velmi krátké době dokáže zasáhnout do mnoha sfér české společnosti - do politiky, sportu, showbyznysu, živelkých katastrof, ovlivňuje příběhy spjaté s korupcí a zákulisními intrikami, vstoupí do mnoha lidských osudů. Koná však nejen jako "zázračný" Ježíš, ale i jako statečný charismatický mladý muž, který se chová zcela civilně. Koupí si byt, automobil BMW, opatří si psa, píše do novin, hraje fotbal, seznámí se s dívkou, přijde o panictví, počne syna. Na všechno je teoreticky připraven, ale s praxí pozemského života se teprve seznamuje a hledí na ni úplně jinýma očima. Stejně jako za svého fyzického života se však postupně stává hrozbou společnosti, tentokrát demokratické. Vše směřuje opět k hořkému konci, že bude znovu ukřižován.

Tato story však má daleko k nějakým "pámbíčkářským vyprávěnkám" o pevnosti víry a slavný novozákonní příběh je jen kulisou pro činy biblického hrdiny. Je však zábavným doplňkem. Ježíš Kristus v osobních rozhovorech i v diskusích prostřednictvím speciálního mobilu odhaluje Boha, svého otce, jako nepříliš schopného vykonavatele vší Prozřetelnosti a vyčítá mu, co všechno zpackal za jeho fyzického života. Vyčítá mu, že je analfabetem, který umí jen hebrejsky a nenaučil se ani aramejsky, zkazil řadu zázraků, způsoboval Božímu Synovi řadu utrpení, nyní využívá svých výhod k tomu, že může být beztrestně silničním pirátem a příliš času věnuje počítačovým hrám a alkoholu. Království nebeské je v této story technologicky špičkově vybavené centrum, v němž však Bůh zrovna nestíhá. Proto Ježíš Kristus prosadí svůj návrat na Zemi, ačkoliv s tím Bůh souhlasí velmi neochotně.

Příběh je zcela civilní a neobsahuje žádnou větší náboženskou nadstavbu, proto je velmi srozumitelný i bez bible.
V krátké době vyjde česky a anglicky také jako e-kniha.) v rámci Vydavatelství BLINKR s.ro.

Naše Vydavatelství BLINKR s.r.o. vykoupilo část nákladu ze standardní distribuce, aby tuto knihu lépe propojilo se jménem autora v rámci Blinkru a možnostmi našeho e-shopu.

Cena knížky v našem eshopu ve 210,- Kč plus 75,- Kč poštovné+balné, celkem 285,- Kč.

Knihu lze objednat na dobírku, nebo k nákupu osobně při platbě v hotovosti (210,- Kč) s vyzvednutím v AK Klára Samková, Španělská 742/6, Praha 2

Technické parametry knihy

Název: Ježíš Kristus výtržník aneb Třetí zákon
Autor: Felix Boom (www.felixboom.cz , stránky autora)
Vydavatel: Nakladatelství BRÁNA a.s., Jankovcova 18/938, 170 37, Praha 7
Žánr: původní český román s prvky fantasy
Obálka: Martin Zhouf
Odpovědný redaktor: Miroslav Žďárský
Technická redakce: Vlasta Machová
Sazba: Zdeněk Doležal
Rozsah: 240 stran
Vydání první, Praha, říjen 2010
Web vydavatele: www.brana-knihy.cz
E-mail vydavatele: info@brana-knihy.cz
Distribuce: Euromedia
Obchodní oddělení vydavatelství Brána – tel.: 220 191 313
Doporučená cena: 255,- Kč
ISBN 978-80-7243-463-3
E-kniha : připravujeme

Koupit knihu v našem e-shopu (klikni):

Celá nabídka e-shopu Vydavatelství BLINKR