Klára Samková píše knížku: Zbavte mě toho pitomce/sundejte ze mě tu mrchu

25.10.2011 04:57

Populární advokátka JUDr. Klára Samková, Ph.D. překročila svou profesní bariéru a startuje po svém americkém cestopise Scarlett a konjunkturální knize o Lukáši Kohoutovi, "baronu Prášilovi 21. století", zcela seriózně úplně jinou literární kariéru. Píše pod titulem "Zbavte mě toho pitomce/sundejte ze mě tu mrchu" velmi nevšední a zcela pravdivý pohled na situaci, jejímž označením je rozvod. Brilantní analýza těchto životních epizod z pera zkušené rozvodové advokátky je provázena minipříběhy z konkrétních rozvodových kauz.

Její profesní zkušenosti, pocházející z initimní přítomnosti v nejcitlivějších fázích lidských osudů, mají v literárním podání velmi lidský rozměr. Samková rozváděla řadu významných osobností, celebrit i "obyčejných" párů a její významnou právnickou komoditou jsou letitě příběhy dětí ze ztroskotaných manželství. Nepokrytě v mnoha případech odporuje oficiální právní praxi, v níž se nachází málo pochopení pro konkrétní osud dítěte. "Jedno dítě, jemuž v Čechách můžu svou právní pomocí připravit lepší život, je pro mě víc než deset vyhraných kauz u Evropského soudu pro lidská práva ve Štrasburku," říká Klára Samková, která je rekordmankou v počtu vyhraných případů proti České republice právě u Evropského soudu pro lidská práva ve Štrasburku.

Její zaujetí pro toto téma zřejmě zdrží původně plánovaný termín vydání v polovině listopadu, nicméně výsledek by měl být dokonalejší.

Poznámka 20. 6. 2012: Kniha vychází 27. 6. 2912