KUCHAŘKA OSAMĚLÉHO MUŽE měla křest 25. června v Daemonu, hlavním kmotrem byl Jiří Babica

18.06.2013 01:17

Řádně nabroušená knížka KUCHAŘKA OSAMĚLÉHO MUŽE přišla na  letní "dovolenkový" trh 24. června a oficiální křest měla v úterý 25. června v populárním Knihkupectví Londýnská (DAEMON) v Praze 2, Londýnská 309/81 od 16 hodin. Autorem drsné kuchařské knížky, navoněné mužským šovinismem, plné úvah o vztazích mezi muži a ženami v nemladém věku, ilustrované renomovaným kreslířem Emilem Šourkem, je Felix Boom (vlastním jménem Pavel Skramlík). Vydavatelem je naše rodinné vydavatetelství BLINKR.

Kmotrovství přijali Jiří Babica, sympatická televizní kulinářská hvězda, autor populárních kuchařek, a Klára Samková, známá advokátka a spisovatelka, autorova manželka.

Koupit knížku v e-shopu (klik)

Celán nabídka e-shopu Vydavatelství BLINKR

Mottem této svérázné knížky je výrok, že najde-li muž svobodu ve vlastní kuchyni, tak je svobodný navždy. Úvahy o vztazích mužů a žen ve zralém věku jsou základní myšlenkou publikace. Vznikla tak filozoficko-gastronomická kuchařka s nezbytnými recepty a příměsí drsného mužského šovinismu pro muže, pro něž není nenadálá samota ve zralém věku katastrofou, ale odrazem k další svobodě. Bez žen. Mohou být přizvány, ale jejich přítomnost je vhodná jen v případě, pokud jim bude péče o muže dělat radost a nebude jejich starostí. V duchu této kuchařky je muž ve své domácnosti nezávislý, není bezmocnou bytostí a snadnou kořistí.

Nabízí velmi přímočarý princip přístupu k vaření – prvotní je odvaha vařit, druhou platformou je myšlenka, směr, mužský racionální přístup, nikoliv konkrétní recepty. Avšak na ně došlo - jsou uspořádány netradičně – hlavním konceptem jsou jídla do 20 a 30 minut. Odraziště je samozřejmě v kuchyni a zpracování tématu je celkově kontroverzní. Obligátní snímky plných talířů jídla skvěle nahrazují původní vynikající ilustrace předního českého kreslíře Emila Šourka. Kuchařka nabízí řadu receptů na italskou, čínskou, francouzskou a kosmopolitní kuchyni s českým přístupem – i českých originálů. Z ničeho se však nedělá věda.

O autorovi: FELIX BOOM je zkušený spisovatel (nar. 1950). V roce 2010 si zvolil kvůli orientaci na literární směr spisovatelské dráhy pseudonym Felix Boom. Výrazně se prosadil především romány Ježíš Kristus výtržník aneb Třetí zákon (2010) a Kiosek na pláži (2011). Román o návratu Ježíše Krista na Zem zaujal americké filmové produkce a vyjde v angličtině. Román Kiosek na pláži zase zaujal francouzské vydavatele. Je soubojem mezi totalitou a svobodou, odehrávajícím se v letech 1948 až 1990. Jeho významná část se odehrává ve francouzském Nice, ale také v krutém českém vězení. Autor napsal rovněž deset publikací ze sféry sportovního prostředí. Nyní odběhl svérázně do netradiční oblasti kuchařského umění, které patří k jeho vášním. Určujícím směrem jeho psaní jsou však romány. Připravovanou novinkou je román Lepší svět.