Literární salon BLINKR (zveřejněno v červnu 2015)

23.07.2019 03:40

Hlavním hostem 9. Literárního salonu BLINKR bude tentokrát nikoliv klasický literát, nýbrž píšící neurolog Prof. MUDr. Josef FABER, DrSc., který si přijde v pondělí 22. června v 18. hodin do prostor našeho vydavatelství na Španělské 6, Praha 2 (patro -2) popovídat o tom, jak se zvláštnosti mozků autorů podílejí na literární tvorbě. Emeritního profesora neurologie, autora dvou desítek knih a stovek článků, který slaví své 80. narozeniny, doprovodí psychotetapeut Jiří Tyl a neuroložka Milena Ciupová. Tradiční debatní druhá polovina večera bude mít pochopitelně téma "MOZEK A LITERATURA".

Profesor Josef Faber (na snímku), dokáže na základě díla velkých autorů a z dostupných biografických zdrojů a studií určit netušené charakteristiky mozkové činnosti "veleduchů". A to i těch imaginárních, například slovutného Járy da Cimrmana. Dramaturg večera Jiří Tyl, který bude soaré moderovat společně s Milenou Ciupovou a hostiteli Klárou Samkovou a Pavlem Skramlíkem/Felix Boom, slibuje nadstandardní zábavu, neboť pan profesor je všechno jiné, jen ne suchar...

Obvykle vlídné prostředí Literárního salonu BLINKR bude opět doprovázeno zajímavým domácím cateringem - tentokrát to bude tandorino, masové nudličky a la Felix Boom na indický způsob - bílým a červeným vínem a dalšími standardními nealkoholickými nápoji. Vše grátis, zavírací doba není určena, zábava je do vyčerpání zásob jídla a nápojů.

KLIKNĚTE NA POZVÁNKU