Média o Kiosku na pláži

16.10.2011 03:42

Na pulty knihkupectví se dostává nový román s názvem Kiosek na pláži od autora Felixe Booma. Příběh ústředního hrdiny Davida Bessera se odehrává v letech 1948 až 1990 v Čechách a ve Francii, informovalo ve čtvrtek vydavatelství Blinkr.

Knížka Felixe Booma (vlastním jménem Pavel Skramlík) je mixem mezi reportáží z české komunistické totality a hollywoodskou filmovou romancí ve francouzském prostředí.

Hrdina příběhu David Besser se narodil v rodině diplomata a historičky umění. Minulý režim zničil kariéry nejen jeho rodičům, ale mladý muž nemá v totalitním Československu šanci vystudovat ani střední školu. Rozhodne se proto emigrovat do Francie, kde má zdědit po své sestře kiosek s občerstvením na pláži v Nice. Nečekaně ale zdědí obrovský majetek a stane se úspěšným hoteliérem. Ze středomořské idyly a luxusu v Nice však při návštěvě bývalého Československa padá pod tlak StB, je krutě vyslýchán a skončí ve vězení v Minkovicích.

Po propuštění se hrdina vrací do Francie a sametovou revoluci v roce 1989 považuje po počátečních nadějích za iluzi zavánějící podvodem. Sametová revoluce s estébáky v parlamentu evokuje nečekané rozuzlení, které má kořeny v Davidově dětství.

Oficiální křest románu, který vydává pražské vydavatelství Blinkr, bude 19. října od 16 hodin v Paláci knih Luxor v Praze na Václavském náměstí. Kmotrami románu jsou moderátorka TV Nova Lucie Borhyová a advokátka Klára Samková.

Mediafax: https://www.mediafax.cz/kultura/3299856-Roman-Kiosek-na-plazi-miri-na-pulty-knihkupectvi