Pokřtili jsme knížku Kláry Samkové o rozvodech "ZBAVTE MĚ TOHO PITOMCE/SUNDEJTE ZE MĚ TU MRCHU"

22.07.2015 06:28

Pražské knihkupectví DAEMON v Praze v Londýnské ulici 81 bylo ve středu 27. června 2012 scénou slavnostního křtu nové knížky advokátky Kláry Samkové, která vychází pod titulem  "Zbavte mě toho pitomce/Sundejte ze mě tu mrchu". Je o rozvodech, velkých životních komplikacích a také lidské bolesti, kterou přinášejí. Kniha je ode dneška na trhu v běžné síti knihkupectví a je už také v nabídce e-shopu našeho vydavatelství BLINKR. 

Klára Samková v knížce využila své bohaté rozvodové advokátní praxe a napsala ji lehkým perem se svým vtipem, ač je rozvod vždy spojen se stressem. Kmotrem knížky byl Luboš Patera, předseda Občanského sdružení za práva dětí, rodičů a prarodičů - spravedlnost dětem (na snímku vpravo při samotném křtu). Hostitelem byl Tomáš Drahoš, spolumajitel knihkupectví Daemon, který připravil pro početné hosty velmi příjemné prostředí, šampaňské teklo proudem.

Autorka sepsala jakéhosi průvodce rozvodem od prvního zaskřípání ve vztahu až po poslední razítko právní moci v posledním souvisejícím sporu. Lze ji považovat dokonce za jakýsi rozvodový manuál či bedekr, aby „účastník“ pochopil, co se kolem něj děje, nebo aby lépe chápal ten stress, jemuž jsou vystaveni lidé v rozvodové situaci. Průvodce rozvodem je doplněný příběhy ze soudních a obdobných síní tak, jak je autorka zažila ve své dvacetileté advokátní praxi.