Připravujeme: románový thriller LEPŠÍ SVĚT

11.08.2013 21:33

Na říjen chystáme vydání nového románu LEPŠÍ SVĚT. Začíná tím, že na opuštěných pozemcích mezi ruinami zaniklých vesnic ve starém vojenském prostoru vyrůstá rychle centrum záhadné nadace, v jejímž čele stojí mladý ambiciózní právník. To je základní kulisa nové knihy Felixe Booma, který se rozhodl napsat napínavý román s výraznými prvky thrilleru. Hlavní hrdina disponuje neuvěřitelnými sumami peněz, které používá na charitativní účely. Chová se zcela nezávisle, promyšleně, velmi štědře. Nenaslouchá však návrhům a radám zvenčí, na co své peníze použít. Pracuje jen se svými lidmi, je střežen vlastní ochrankou, vyhýbá se politikům, od nikoho nic nechce. Jen rozdává. Je podezřelý.

Brzy se stane klíčovým aktérem spekulací, čemu vlastně nadace slouží. Praní špinavých peněz mafie, obchodníků se zbraněmi, s drogami? Týmy policistů a agentů tajných služeb mají napilno. Zločinecké gangy spřádají plány. Politici jsou nervózní. „Kurva, jak je možný, že tady běhá frajer, co rozdává obrovský prachy a my přitom z toho nic nemáme? Co ten hajzl vlastně chce?“ ptá se jeden z nich. Pravda je někde úplně jinde. Mladý muž si užije velmi horké chvíle v riskantní roli, kterou na sebe vzal. Jdou po něm zabijáci i systém. Musí zvolit dramatické řešení.

Román se odehrává se v Čechách v současnosti i v blízké budoucnosti. Tento příběh nám hodně sdělí o době, kterou prožíváme. Cílem autora není jen napínavé vyprávění, které bude bavit, ale románová hloubka obohacujících myšlenek.