V kursech kreativního psaní BLINKR máme tři volná místa

01.11.2014 15:07

Od roku 2011 pořádá naše Vydavatelství BLINKR kursy kreativního psaní. Pro podzimní cyklus 2014/15, který začal 1. listopadu 2014, máme ještě tři volná místa. Na dotazy o podmínkách upozorňujeme, že podmínky kursu jsou poměrně tvrdé a nemusejí se každému líbit, proto je podrobněji sdělujeme předem. V tomto smyslu nejde o finanční hledisko či extrémní stránku "učitelského chování".

Se vší laskavostí a trpělivostí chceme učit jen lidi, kteří se OPRAVDU chtějí naučit psát. Počet studentů není o četnosti, neboť to neděláme jako byznys.

Hlavní lektor Pavel Skramlík/Felix Boom má svou vlastní metodu. Spočívá zásadně jen v individuálních kursech s jedním studentem. Neuplatňujeme kursy psaní se "semestrální třídou" za paušál nad 10 000 Kč, jaké se dělají v různých akademiích. To je jen byznys, který nepraktikujeme. Naší motivací je jen pomoci talentům, které dosud nebyly objeveny.

Výuková metoda a finanční podmínky jsou velmi jednoduché.

První lekce spočívá v dialogu, z něhož se lektor doví, koho má před sebou, co dělá, chce dělat, co psát, co čte, co ho inspiruje, proč chce psát atd. Jaká je jeho celková motivace. Také jaké má vzdělání, praxi v psaní atd. (ale to není to rozhodující). Na konci této lekce je zadáno studentovi téma eseje a termín (samozřejmě po dohodě).

Druhá lekce spočívá ve vyhodnocení eseje a diskusi, co je dobře, co je špatně, co a jak udělat lépe. Případně může student lektora přesvědčit, že to napsal dobře. Poté, bude-li chtít pokračovat, dostane další "domácí úkol".

Tyto první dva kroky, po nichž bude poměrně přesně jasné, jak na tom student je, stojí 1500,- Kč, což je cosi jako zápisné. Zhruba tak 30 - 40% studentů po těchto dvou "sessions" tento kurs vzdá.

Další lekce stojí po 400,- Kč a jejich počet není nijak limitován. Záleží to jen na tom, jak je kdo ochoten spolupracovat, lépe řečeno tvrdě pracovat a zlepšovat se. Je to o tom, jaký má kdo cíl a jaké má výsledky. V této fázi lze kurs kdykoliv ukončit, když se studentovi přestane výuka líbit nebo lektor usoudí, že to nemá smysl. Lze samozřejmě uzavřít i dohodu na určitý počet lekcí, kterou navrhne student. Nikdo není k ničemu nucen. Dohody však dodržujieme vždy.

Máme ve svém sídle ve Španělské 6, Praha 2, prostory k výuce, prostředí bude zcela nerušené pro koncentrovanou práci.

Termíny lekcí jsou určovány vždy po dohodě - lépe řečeno to není o tom, že např. kurs je vždy ve 14.00 ve čtvrtek každý týden atd. Jsme flexibilní. Mezi našimi studenty jsou nejen ambiciózní teenageři či mladí lidé bez závazků, ale např. i matky tří dětí, které mají své povinnosti a ty se občas zkomplikují (nemocemi dětí, zátěží manžela atd.), přesto chtějí umět aspoň psát pohádky pro své děti. Čili další lekce může být za tři dny nebo např. za deset dnů, jak to umožní naše kalendáře, když se "sejdou".

Ještě formální záležitost: každá platba za lekce je s příjmovým/výdajovým dokladem, případně s fakturou za jednorázové či smluvní počiny v rámci dohody/smlouvy. Společnost Vydavatelství BLINKR s.r.o. je plátcem DPH.

Toto je standardní nabídka na základě poptávek.

Bonusem pro každého studenta je pozvání na bezplatnou účast na večerech Literárního salonu BLINKR (zatím 1x měsíčně), na nichž se scházejí významní literáti při autorských čteních, křestech knih a diskusích o zásadních společenských tématech, která by se měla odrážet v literární tvorbě.  Nejbližší salon bude 24. listopadu.

Pavel Skramlík/Felix Boom